Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

неділя, 3 квітня 2022 року

1 146 641 стаття українською

143 847 зареєстрованих дописувачів

2891 з них активний останнього місяця

Вибрана стаття

Лого НАТО Організа́ція Північноатланти́чного до́говору, НАТО (від англ. NATO; фр. OTAN) — міжнародна міжурядова організація, що, станом на березень 2022 року, об'єднує у військово-політичний союз 30 держав Північної Америки, Європи і Близького Сходу, які прагнуть досягти мети Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949 року. Головна роль НАТО полягає у забезпеченні свободи і безпеки країн-членів з використанням політичних і військових засобів. НАТО дотримується спільних для Альянсу цінностей демократії, індивідуальної свободи, верховенства права та мирного розв'язання суперечок та підтримує ці цінності в усьому євроатлантичному регіоні. Засадничим принципом Альянсу є спільність поглядів між членами НАТО, що робить нероздільною безпеку Європи і Північної Америки. Головним військово-політичним принципом організації є система колективної безпеки, тобто спільних організованих дій всіх її членів у відповідь на напад ззовні.

Джеймс Мейс Джеймс Мейс (англ. James Earnest Mace; 18 лютого 1952, Маскогі, Оклахома, США — 3 травня 2004, Київ, Україна) — американський історик, політолог, публіцист, дослідник Голодомору в Україні, упорядник звіту комісії Конгресу США з вивчення Голодомору 1932—1933 років, професор Києво-Могилянської академії. У 1980-х роках — один з небагатьох вчених неукраїнського походження, що досліджував історію України. 1993 року переїхав в Україну. Запропонував запалювати свічки як символ пам'яті про померлих від Голодомору. 2005 року посмертно нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого.

Вибране зображення

Tübingen - Stiftskirche - Chorraum - Chorscheitelfenster unten.jpg
Вітраж у Соборній церкві Святого Георгія[en] в Тюбінгені, Баден-Вюртемберг, Німеччина, виготовлений близько 1478 року.

Вибраний список

Герб Хмельницької області До складу Хмельницької області входять 13 міст та 24 селища міського типу (містечок), а загальна кількість їх становить 37 найменувань. Найбільшим містом області є Хмельницький з населенням у 274 582 осіб за даними Державної служби статистики України від 1 січня 2021 року. Отримати статус міста в України мають право населені пункти, які мають населення понад 10 000 осіб. Цей статус мають чимало міст, які не задовольняють цій вимозі, виходячи з їхнього історичного, економічного або географічного значення. До міської території часто входять прилеглі поселення, які становлять з ним єдину соціальну, економічну та історичну спільність.

3 квітня в історії

Меморіальний комплекс у Катинському лісі
Верхівка Львівської ратуші з прапором

Народилися

Марлон Брандо (1955)
  • 1924Марлон Брандо, американський актор, один з найвидатніших кіноакторів XX ст.
Гельмут Коль (1987)

Померли

Петро Прокопович
Дієго-Гарсія
Алегорія тюльпаноманії
Сатирична ілюстрація походження людини від амеби

Розпочався Тиждень Франції 2022. Тривають міжнародний конкурс статей CEE Spring 2022 та міжнародний марафон WikiGap Challenge.

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа