Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

п'ятниця, 1 квітня 2022 року

1 146 081 стаття українською

143 726 зареєстрованих дописувачів

2858 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

Лого НАТО Організа́ція Північноатланти́чного до́говору, НАТО (від англ. NATO; фр. OTAN) — міжнародна міжурядова організація, що, станом на березень 2022 року, об'єднує у військово-політичний союз 30 держав Північної Америки, Європи і Близького Сходу, які прагнуть досягти мети Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949 року. Головна роль НАТО полягає у забезпеченні свободи і безпеки країн-членів з використанням політичних і військових засобів. НАТО дотримується спільних для Альянсу цінностей демократії, індивідуальної свободи, верховенства права та мирного розв'язання суперечок та підтримує ці цінності в усьому євроатлантичному регіоні. Засадничим принципом Альянсу є спільність поглядів між членами НАТО, що робить нероздільною безпеку Європи і Північної Америки. Головним військово-політичним принципом організації є система колективної безпеки, тобто спільних організованих дій всіх її членів у відповідь на напад ззовні.

Андромеда (Рембрандт) Андромеда (нід. Andromeda) — картина голландського художника Рембрандта Гарменса ван Рейна, що була створена приблизно в період з 1629 по 1631 рік. За основу взятий сюжет із давньогрецької міфології у творі Овідія «Метаморфози», про надзвичайної вроди дочку представників царської родини Ефіопії Кефея та Кассіопеї — Андромеду. З 1906 року перебувала у фондах гаазького музею Мауріцгейс (інвентарний номер — 707), з 1946 року стала повноцінною частиною його фондів згідно з заповітом попереднього власника. Картина, попри популярність у мистецтвознавців та поціновувачів, лише одного разу надавалася для виставки, що проходила в Лейдені з 15 липня по 15 вересня 1906 року.

Вибраний список

Емблема Національного олімпійського комітету України Україна брала участь у літніх Олімпійських іграх 2020 року у Токіо, що відбувалися з 21 липня по 8 серпня 2021 року. Поіменний склад Олімпійської збірної України для участі в Іграх було затверджено 7 липня 2021 року Виконавчим комітетом Національного олімпійського комітету України. Це сьомі за ліком літні Олімпійські ігри, в яких бере участь українська збірна як самостійна команда. У змаганнях взяли участь щонайменше 157 українських олімпійців у 25 видах спорту, що представляють 20 міжнародних спортивних федерацій. Українці здобули загалом 19 медалей: 1 золоту, 6 срібних та 12 бронзових.

1 квітня в історії

День сміху
Золота монета треміс, на якій зображений Юстиніан. Приблизно 527–565 рр.
Патріотична маніфестація в Києві 19 березня 1917
Логотип Apple (1977-1999)

Народилися

Микола Гоголь (1845)
Отто фон Бісмарк 31 серпня 1890 р. Фотограф Жак Піларц

Померли

Дієго-Гарсія
Алегорія тюльпаноманії
Сатирична ілюстрація походження людини від амеби

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа