Ako si vybrať najlepšiu WordPress šablónu (Návod)

V tomto návode vám ukážem, ako si vybrať vhodnú šablónu pre váš web. Porovnám bezplatné/platené témy, responzivitu, SEO, jednoduchosť, kompatibilitu a veľa iných kritérií. To všetko na reálnom príklade.

Výber WordPress šablóny

Takže, mám vybraný názov domény a taktiež správny WordPress hosting. Práve som si nainštaloval WordPress a na svojej webstránke vidím prednastavenú základnú WP šablónu. Podstatné je uvedomiť si, že celkový vzhľad (dizajn) webstránky závisí od zvolenej témy.

Väčšina WordPress šablón obsahuje preddefinované farby textu a typy písma, rozmiestnenie prvkov a widgetov a mnoho ďalších detailov a štýlov, ktoré spolu prispievajú k vzhľadu webstránky.

Najlepšie na WP témach je, že s trochou šťastia, môžete získať vynikajúci vzhľad pre vaše webové stránky bez toho, aby ste museli napísať čo len jeden riadok kódu.

Výber WordPress šablóny považujem za dôležitú vec. Tak som si teda sadol a zamyslel sa nad tým, čo vlastne od budúcej WP témy očakávam. Nižšie menujem hlavné oblasti požiadaviek, na ktoré som sa zameral.

Bezplatná vs. platená WordPress šablóna

Najskôr popremýšľajte nad tým, či a koľko by ste chceli investovať do šablóny. Skontrolujte svoj rozpočet a vyberajte podľa neho. Zároveň je potrebné pamätať pri rozhodovaní na tento fakt: nie všetky platené témy predstavujú vynikajúce produkty a nie všetky voľné témy sú výrobky s nízkou kvalitou. Ako sa hovorí, môže sa stať že nájdete vynikajúce bezplatné WordPress šablóny a hrozné platené šablóny.

Niekedy, pretože sú šablóny bezplatné, tak na ne autori nemajú dostatok času. To znamená, že mnohé voľné šablóny nie sú včas aktualizované. Takže v určitom okamihu sa zaseknete. WordPress sám o sebe je často upgradovaný a je vysoká šanca, že vaša téma po aktualizácii nebude fungovať. Taktiež existujú bezplatné WP šablóny, pre ktoré nenájdete pomoc a podporu. Takže to budete musieť zvládnuť sami.

Tip: Výborné skúsenosti mám s týmito WordPress témami: šablóna Divi a Avada. Sú veľmi flexibilné a pritom stále dostatočne jednoduché na nastavenie aj pre začiatočníkov.

Responzívnosť

Toto považujem za úplnú samozrejmosť. Vyše 50% návštev mi chodí z mobilných zariadení a tabletov a očakáva sa,  že toto číslo bude v budúcnosti ešte narastať. Pre výber WordPress šablóny som si adeptov testoval zväčšovaním/zmenšovaním okna prehliadača, alebo cez google resizer tool.

Testovanie responzívnosti web stránky

Ak máte poruke tablet a mobil, odporúčam si otestovať demo šablóny aj priamo na týchto zariadeniach. Z vlastnej skúsenosti viem, že v niektorých prípadoch sa môže šablóna úplne inak správať na reálnom mobilnom zariadení ako keď skúšame takéto zariadenie imitovať na počítači. Dôvodom môže byť technológia a prístup, ktorým je šablóna naprogramovaná (konkrétne dôvodom môže byť napríklad iný operačný systém zariadenia –  Android / iOs / Windows Phone…).

Podpora prehliadačov

Tu nadviažem na prvú požiadavku. Okrem rôznych typov zariadení je žiadúce otestovať si demo šablóny aj na rôznych typoch prehliadačov – chrome, firefox, safari a internet explorer. Prípadne si môžete otestovať šablónu aj na ďalších menej používaných prehliadačov typu Opera a podobne. Preto odporúčam robiť výber WordPress šablóny s prihliadnutím na tento fakt.

Test podpora prehliadačov

Webdizajn

Webdizajn je čisto citová záležitosť. Teoreticky by mal prebehnúť výber WordPress šablóny podľa typu blogu a publika. Avšak ja to beriem tak, že to bude moja stránka, na ktorú sa budem dívať prakticky každý deň, tak chcem aby lahodila môjmu oku.

Dôležité je nezabudnúť, že webdizajn stránky by mal vždy podliehať úrovni použiteľnosti webu pre návštevníkov (takzvanej UX – „user experience“). To znamená, že je vám naprd mať krásny dizajn ak sú v jeho dôsledku návštevníci vašej stránky zmätení, stratení, dezorientovaní a bezradní na vašom webe. Preto tomu prispôsobím výber WordPress šablóny.

Konkrétne pre môj blog som mal ako požiadavku bočné rolovacie menu, lebo ho proste milujem. Ďalej som si predstavoval minimalistický dizajn a na domovskú stránku zoznam článkov vo forme masonry vzhľadu alebo grid vzhľadu (mriežky) s viacerými veľkosťami blokov:

Mriežkový vzhľad web stránky

Funkčnosť šablóny

Tu zahrniem viaceré požiadavky na WordPress šablónu, ktoré by ste mohli mať a ktoré je vhodné vedieť pred samotným výberom šablóny:

1. Podpora multijazyčnosti

Ak plánujete viacjazyčný web, mala by šablóna podporovať multijazyčnosť, konkrétne napríklad plugin wpml alebo polylang. Ja osobne používam wpml, ktorý som už úspešne nasadil na viaceré web stránky. S druhým zatiaľ nemám skúsenosť, ale oba majú dobré referencie. Odporúčam pre výber WordPress šablóny zvážiť možnosť multijazyčnosti v budúcnosti.

2. Podpora eshopu („eCommerce“ riešenia)

Ak plánujete zapojiť aj eshop, treba to pri výbere WordPress šablóny zohľadniť. Dať si pozor, aby šablóna túto možnosť podporovala. Konkrétne by mala podporovať napríklad najrozšírenejšie eshop riešenie pre WordPress – woocommerce plugin.

3. Podpora slovenských znakov

Na toto si tiež treba dať pozor. Písmo (font) šablóny nemusí podporovať naše typické slovenské „hieroglyfy“ a potom by to mohlo dopadnúť podobne katastrofálne ako keď si otvoríte instagram cez počítač: instagram-chyba-v-pismeDúfajme, že to chlapci kóderi z instagramu čím skôr fixnú a že ani my na to nebúdeme zabúdať. Najlepšie na otestovanie našej potenciálnej šablóny by bolo mať možnosť vložiť si pangram na otestovanie slovenskej diakritiky. Najlepšie by bolo vložiť si ho do nadpisov, podnadpisov, textu a widgetov. A to aj vo verzii s veľkými písmenami.

Žiaľ veľa krát nemáme možnosť otestovať si to pred nainštalovaním šablóny. Taktiež vám pri deme môže zobrazovať zlé znaky, ale po nainštalovaní zistíte, že téma má možnosť zvoliť si vhodné písmo (musí mať font-subset Latin Extended). Ak zistíte, že vám niektoré znaky zobrazuje zle, nezúfajte, sú možnosti ako si to opraviť, ale to je mimo rámca tohto článku.

4. Jazyk šablóny

Bolo by fajn aby bola šablóna už preložená do požadovaného jazyka / jazykov (v mojom prípade slovenčiny). Alebo aby aspoň obsahovala .POT šablónu na preklad. Ale nezúfajte ani v prípade, že neobsahuje .POT, vieme si pomôcť použitím pluginu Loco Translateibaže to je už časovo a technicky mierne náročnejšie.

5. Podpora rôznych formátov článku

WordPress dovoľuje nastaviť si v rámci editácie článku jeho formát (v angličtine „post formats“, viď obrázok nižšie). Ale je na tvorcoch témy, či to do nej zapracujú. Napríklad ja plánujem využívať vo svojom blogu aj citáty, videá a galérie a požadujem aby sa podľa toho vhodne zobrazovali. Preto budem od svojej šablóny vyžadovať podporu rôznych formátov článku.wordpress-formaty-obsahu

6. Rýchlosť šablóny

Veľmi podstatný fakt pre výber WordPress šablóny. To je samo sebou že chcem mať rýchly web, aby som neodradil návštevníkov blogu ani googleboty (robotíky od googlu ktoré mi budú indexovať web). Preto som si otestoval demo šablóny cez nástroj pingdom:

Test rýchlosti web stránky

Myslím si, že najpodstatnejší ukazovateľ z výsledku, ktorý som z nástroja obdržal, je čas načítania stránky. Ak vám tento čas vyjde pri deme šablóny do 2 sekúnd tak to je prijateľné, pretože si ho vieme na našom reálnom blogu výrazne okresať. A to výberom kvalitného hostingu, inštaláciou kešovacieho (cache) pluginu na rýchlosť a optimalizáciou veľkosti obrázkov. Ja používam (a považujem za nejlepší) kešovací plugin WP Rocket. Na optimalizáciu veľkosti obrázkov používam plugin EWWW Image Optimizer.

Ešte by som rád v rýchlosti vysvetlil prečo používam (a prečo by som aj pre vás odporúčal) hosting od websupportu. Majú automatickú inštaláciu WordPress, čo sa zíde začiatočníkom a pokročilejším používateľom to šetrí čas. V inštalácii majú už zahrnuté, nastavené a serverovo vyladené vyššie spomínané pluginy WP Rocket a EWWW Image Optimizer. Ich servre majú SSD disky. Výsledkom je veľmi vysoká rýchlosť webu, ako môžete vidieť aj na príklade môjho blogu na obrázku vyššie. A to je pre mňa cool :).

7. Prítomnosť page buildera

Ťažko to je preložiť do slovenčiny, ale preložil by som to ako vizuálny skladač stránky. Ide o nástroj, pomocou ktorého si môžete sami tvoriť vnútro stránok z rôznych prvkoch a rôzne ich umiestňovať. Najlepšie asi bude ukázať to na obrázku:

Divi builder

Na obrázku je konkrétne Divi builder, ktorý patrí medzi najlepšie. Vo všeobecnosti, page builder môže byť súčasťou témy (napríklad divi builder je aj súčasťou divi témy), alebo vo forme samostatného pluginu. Preto aj keď vami zvolená téma nebude žiadny page builder obsahovať, môžete si ho doinštalovať ako plugin. Najlepšie hodnotený builder vo forme bezplatného pluginu je Page Builder by SiteOrigin.

Ja builder na svoj blog nepotrebujem, preto ho vylúčim z výberu WordPress šablóny. Dokonca naopak, bude u mňa žiadané ak moja šablóna nebude žiadny obsahovať. Dôvodom je, že každá funkcionalita šablóny navyše, takisto každý použitý plugin, prispieva k zníŽeniu rýchlosti web stránky.

8. Kvalita kódu šablóny

Kvalitu kódu viem ako programátor posúdiť už z demo stránky, ale pre laika to môže byť ťažké. Téma môže vyzerať krásne, ale na pozadí môže byť „škaredý“ kód. Jednou z možností je prebehnúť si tému cez validátor kódu od W3C, čo je medzinárodná organizácia zodpovedná za štandardizáciu tých našich internetov (www).

Nezľaknite sa, ak vám tento nástroj zobrazí nejaké chyby kódu, treba rátať s tým, že väčšina dostupných tém bude mať nejaké nedostatky. Ide iba o to, aby to nebolo červené more chýb :).

A to najpodstatnejšie k tomuto bodu som si nechal nakoniec – prečo by sme sa mali zaujímať o kvalitu kódu témy? Pretože zle naprogramovaná téma môže podstatne ublížiť nášmu SEO. A to nechceme.

9. Dokumentácia

Bol by som rád, aby moja šablóna obsahovala dokumentáciu, aby som nemusel tápať kde a ako nastavím jednotlivé prvky šablóny. Veľa bezplatných tém z wordpress.org žiaľ neobsahuje dokumentáciu, takže nás stojí dodatočný čas nájsť si a otestovať kde čo a ako nastaviť. Oproti tomu veľa platených tém u najväčšieho predajcu šablón má vysokú úroveň dokumentácie (sú „well documented“). Je to jedna z požiadaviek, ktoré predajca požaduje od tvorcov tém. Preto tomu prispôsobím výber WordPress šablóny.

V konečnom dôsledku je na rozhodnutí každého z nás, či budeme požadovať šablónu s dokumentáciou. čo sa týka mňa tak áno. V práci aj súkromí som už mal možnosť vyskúšať veľa rôznych šablón a každá mala úplne inde jednotlivé nastavenia (inak napísané, neexistujú jednotné pravidlá WordPress ako usporiadať nastavenia témy). Ja som toho názoru, že čas sú peniaze a nechcem ho míňať zbytočným hľadaním jednotlivých nastavení, radšej miniem ušetrený čas na písanie článkov.

Je potrebné veľa práce na prispôsobenie?

Ak máte malé zručnosti vo WordPress, mali by ste si určite prejsť recenzie a komentáre k danej šablóne. Samozrejme, demo verzia môže vyzerať fantasticky. Ale ak chcete v konkrétnej sekcii umiestniť šesť obrázkov namiesto piatich, a dá sa to spraviť iba programátorsky, môže to byť pre vás problém.

Preklikajte si šablónu v demo verzii a urobte si prehľad. Prečítajte si popis a návod na nastavenie témy. Takto zistíte, ako ľahko sa dá prispôsobiť. Ďalší podstatný aspekt súvisí s nastavením témy. Je sekcia nastavenia témy užívateľsky príjemná, intuitívna, ľahko použiteľná? Skvelým miestom na kontrolu sú screenshoty na webstránke šablóny. Tu môžete vidieť, ako téma organizuje jednotlivé sekcie nastavení.

Kompatibilita s pluginmi

Pravdepodobne máte nejaké pluginy, ktoré potrebujete na fungovanie webstránky. Je dôležité skontrolovať, či daná šablóna podporuje tieto doplnky. Pokiaľ ide o bezplatné WordPress šablóny, tak je jednoduchšie otestovať a overiť túto kompatibilitu – jednoducho si ju nainštalujete na skúšku. Ale ak ste sa rozhodli pre prémiovú tému, možným riešením je požiadať tvorcu o informácie.

Je šablóna SEO optimalizovaná?

Je úžasné mať pekný vzhľad webstránky. Ale nezabudnite, že webstránka musí existovať aj pre vyhľadávače. SEO optimalizáciu WP témy môžete skontrolovať ručne. K dispozícii sú tiež online služby, ktoré vám ukážu, nakoľko je šablóna SEO priateľská – napríklad služba EasySeo. Opäť, ak si vyberiete prémiovú tému, tvorca by mal byť schopný ponúknuť vám o nej všetky dôležité informácie.

A čo sociálne médiá?

Čo sa týka sociálnych médií, vždy je možné pridať si ich aj ako WordPress plugin. Ale keďže sociálne médiá sa stávajú čoraz dôležitejšie v online prostredí, bolo by pekné mať integrované sociálne médiá už v rámci šablóny.

Pozrite si kolekcie šablón

Pre inšpiráciu si môžete pozrieť kolekcie TOP 30 WordPress tém pre konkrétne účely:

Výber WordPress šablóny – záver

Požiadavky mám premyslené, tak budem pokračovať ďalej na samotné hľadanie šablóny. Ale to si nechám do ďalšieho článku. Dúfam že vám tento článok niečo priniesol, či už ste začiatočníci vo WordPress alebo pokročilí.

Tip: Pre rýchly web je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu: WebSupportWebglobe-Yegon alebo Wedos.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
4.9/5 - (39 votes)
Pomohol vám tento článok? Podporte nás prosím jeho zdieľaním. 👍
WordPress Návod v PDF

28 Komentáre

  1. […] Dôvody prečo som sa rozhodol práve pre tento hosting nájdete v prípade záujmu v článku Ako som si vyberal WordPress šablónu na blog (časť 1.). Preto aj pre tento návod použijem Websupport […]

  2. Ahoj Vlado, dúfam, že ťa neurazím tykaním:)

    Naozaj skvele si napísal tento článok spolu aj s časťou no.2, kde si priamo vyberal danú tému. Pochopila som všetko a hneď aj vyskúšala.. a trošku som sa zasekla na výbere témy… nevedel by si mi pomôcť? Ako si sám radil, toto boli moje kritéria na šablónu: responzívnosť, jednoduchý dizajn keďže časť cieľovej skupiny bude staršia a bude stratená pri rôznych vychytávkach a trendoch, translation ready – jazyk – najlepsie slovencina, dobrá dokumentácia, woocommerce, kalendár na eventy, asi aj ten page builder.

    Už som sa pýtala na radu na jednom blogu a dostala som odpoveď DIVI. Chcela by som počuť viacero názorov.

    Vytvorila som si web klub podnikavých žien (ako o.z.) a chcem organizovať nejaké zájazdy, besedy, prednášky, workshopy, sprostredkovať divadlá, festivaly atď…Do budúcna rozmýšľam, že nejaké zájazdy by som potom aj priamo cez net ponúkala aby sa dali rovno z karty zaplatiť …Nevravím, že hneď ..možno po roku
    Tieto témy ma zaujali:

    themeforest
    1. AVADA
    2. ENFOLD

    ait themes
    1. Langwitch
    2. Solitudo

    Vedel by si mi poradiť čo by sa môjmu zámeru najviac hodilo, resp. tvoje skúsenosti, s ktorou šablónou nič nepokazím ba naopak budem s ňou spokojná a web bude dobre vyzerať?

    Veľmi pekne ďakujem za pomoc
    Luc

  3. Ahoj Lucia,

    Určite ma neurazíš tykaním 🙂

    Ait themes som ešte nemal tú česť vyskúšať, tak tie neviem posúdiť.
    S enfoldom, avadou a divi som už úspešne vybudoval viacero webov. Podla môjho názoru sú približne na rovnakej úrovni. Responzívnosť a podpora woocommerce je u všetkých samozrejmosťou. Avada sa mi zdá oproti divi a enfolde zložitejšia na nastavenie, ale zase sa v nej dá nastaviť viac vecí. Divi má najpriateľskejšie používateľské prostredie a zdá sa mi rýchlejšia na pochopenie.

    V tvojom prípade sú podľa mňa všetky tri vhodné, určite výberom hociktorej z nich nič nepokazíš.
    Ja by som sa prikláňal k divi alebo avade.

    Dám ti aj tip na plugin na kalendár udalostí – tento je najpoužívanejší a mám s nim výborne skúsenosti, veľa vecí sa v ňom dá spraviť: https://wordpress.org/plugins/the-events-calendar/

    Keby si chcela ešte niečo vedieť, tak sa pokojne sa pýtaj. Rád ti poradím 🙂

    • Ahoj Vlado,
      veľmi pekne ďakujem za pomoc a takú rýchlu odpoveď:-) teším sa z toho pluginu (určite ho stiahnem keď si zakúpim jednu z odporúčaných tém). Úprimne povedané, trošku viac sa mi páčia demá Avady, ale nakoľko som zelenáč v tejto oblasti asi uprednostním jednoduchšiu a intuitívnejšiu manipuláciu s daným systémom, nech si trošku pomôžem. Takže pôjdem do tej Divi.
      Ďakujem za ochotu pomôcť. Ak si s niečím nebudem vedieť dať rady a nebude to prílíš vyčerpávajúci dotaz, tak sa opýtam:-)
      Pekný večer prajem

    • Lucia, pokojne si vyber Avadu, keď sa ti viac páči dizajn dema. Verím tomu, že s ňou zvládneš pracovať. Má kvalitne spravený návod. Ak budeš potrebovať pomoc, tak mi tu kľudne napíš a rád ti pomôžem 🙂

    • WP šablóny sú zaujímavé, pozerám ich občas keď mi vybehne nejaký článok o marketingu a pod.. no čo mi chýba u WP aj keď je technicky dobré, že sa dá akokoľvek prispôsobiť je podpora. Momentálne bežíme na eshope na prenájom a hocikedy niečo chcem do 24-hod to podpora vyrieši. Kdežto u WP by som musel hľadať dookola návody, pluginy a pod. To ma mrzí.. Uvidím, budem sledovať dalej.

  4. Ďakujem Vlado…Nesmej sa mi ale celkom sa mi páči tá Avada Church:-) myslím štruktúra tej stránky, že kostru by som ako tak mala a potom by som na to nadviazala a skúsila ju prerobiť podľa svojich predstáv a potrieb…u Divi som také podobné demo nevidela, ale tak zasa by som si to tam podobným spôsobom asi vedela vyskladať, že? No ešte pouvažujem.. Každopádne veľmi pekne Ti ďakujem:) potom pošlem ten môj výtvor na zhodnotenie teda až to bude na svete:)

  5. Lucka, avada church moze byt 🙂 Vsak na nazve nezalezi, mne sa tiez viac krat hodila tema na inu oblast ako bola zaradena…urcite sa tu potom pochval svojim vytvorom, som zvedavy 🙂

  6. Dobrý deň, váž.p. Juroško. Môžem sa vás opýtať aký tému na blog ste si nakoniec vybrali? Vedeli by ste mi dať nejaké rady ohľadom tvorby stránky? Poradiť vhodnú tému. Potreboval by som asi niečo také aké máte vy – tie kocky sa mu páčia a budem dávať na blog videa, a riadne články. Sp. Koľko to u vás stojí celé, tvorba stránky. Tak ako popisujete založenie blogu cez WordPress tak nevyzerá to zložito, len asi najhlavnejšie bude zvoliť výber témy. Tak? Toho výberu sa bojím, z dôvodu toho aby mi sedela diakritika a všetko to čo popisujete.

    • Dobrý deň,

      Ja som si na blog vybral tému CorpusChristi, ale neodporúčam ju. Bola zle naprogramovaná zo SEO hľadiska, musel som ju opravovať. Zákazkám sa už nevenujem.

      Z prémiových šablón by som Vám odporúčal jednu z týchto najpoužívanejších: Avada alebo Divi. Sú to viacúčelové témy, takže sa z nich dá poskladať hocičo aj bez hlbších technických znalostí. Najmä Avada ponúka veľa rôznych vzhľadov.

      Z bezplatných šablón určite nič nepokazíte ak použijete jednu z oficiálnych WordPress šablón – To sú tie od Twenty Eleven až po Twenty Seventeen.

  7. Ďakujem, ešte by som sa Vás chcel opýtať: ak si vyberiem nejakú tému, ktorá má predvolené názvy a podnázvy na stránke. Ja si môžem ľubovoľne zvoliť počet tých názvov, alebo ako sa to volá? Rozumiem tomu správne, keď chcem v tej téme Twenty Sixteen premenovať to Twenty Sixteen tak budem môcť áno? Aj tie pod názvy a napríklad slovo categories budem môcť tiež premenovať áno? Tak, potom by to nemalo byť veľmi obtiažne vytvoriť jdnoduchú blogovaciu web stránku, tak? Sp. Pekný deň.

    • Samozrejme, logo aj všetky spomínané texty je možné meniť. Verím tomu, že to zvládnete. V prípade potreby mi napíšte.

  8. Dobry den,

    Chcela by som ‚e-commerce‘, kde sa budu users registrovat, vytvarat si profily s fotkami a navzajom medzi sebou predavat. Je mozne, ze casom by som za ich aktivity pytala registracny poplatok alebo commission z predaja. Je na to tema Storefront vhodna, alebo ist radsej do Ultimate Member pluginu (aj s ich temou teda asi?), ktory nie je zdarma, ale umoznuje vytvarat profily a members medzi sebou vedia komunikovat. Potrebujem podporu slovenciny, ale aj moznost inych jazykov a krajin (nadnarodne). Pozdavala sa mi aj tema June alebo Polaris. Neviem sa rozhodnut. Mozno mi poradite aj nejake ine riesenie, kedze ste vo WP profik. Dakujem za pomoc.

    • Dobrý deň,

      Kedže používatelia by si predávali veci navzájom tak by som skôr hľadal riešenie typu inzercia namiesto e-commerce. Teda podľa mňa to závisí napríklad od toho, či pri kúpe vložia do košíka produkt iného používatelia a zaplatia ho vám cez váš web, alebo či si platbu budu riešiť mimo váš web. Plugin Ultimate Member by mal fungovať s hocakou šablónou, ale je dosť možné že s ich vlastnými šablónami má krajší dizajn.

  9. Dobrý deň,

    Potreboval by som kratko pomôcť.

    Urobil som http://www.bicykel-vedora.eu stranku, a na telefone sa mi neukazuje dobre.
    Vo wordpress/Divi som to upravil na stred,ale aj tak to nie je v strede :-(((
    A prečo na každom telefone sa to ukazuje inak, iphone,samsung :-(((
    Kde si to môžem pozrieť ako sa to nastavuje, alebo čo mám spraviť?

    Prvu stranku http://www.canyoningmontenegro.eu ked som spravil tam je všetko dobre. A na http://www.bicykel-vedora.eu mi to nefunguje..
    Mohli by ste mi pomôcť,dať radu.

    DAKUJEM

    Jano

    • Dobrý deň,

      čo presne sa vám tam nepozdáva? Ja som to skúšal na mobile a vyzerá v poriadku. Je možné že to závisí aj od rozlíšenia displeja.

  10. Dobrý deň,

    Z programátorského hľadiska je ťažké ich posúdiť. Do ich kódu by som videl až keby som ich mal kúpené.
    Avšak pozrel som si ich a všetky vyzerajú schopne – majú dobré hodnotenia, boli nedávno aktualizované a vyzerajú štýlovo. Takže si vyberte takú, ktorá sa vám najviac páči.

    Dajte mi potom vedieť, pre ktorú ste sa rozhodli 🙂

  11. Dobrý deň,
    našla som Vašu stránku cez snahu o viac informácií o WordPresse a milo ma prekvapila bohatosťou informácií, až som v prvom momente nimi zahltená. Prihlásila som sa k odberu ebooku zadarmo.

    Prevádzkujem viacero webov. Na WP bežia dva z nich. Jeden je s eshopom a množstvom mini-programov, článkov, druhý je jednoduchý s ponukou služieb a bez potreby registrácie a tretí je autorským blogom. Moja predstava je:
    – buď spojiť všetky weby do magazínu a rozlíšením grafického podkladu podľa toho, o ktorú webovú adresu ide a ktorý autor danú rubriku, sekciu či článok píše (publikovanie článkov s minulým a budúcim dátumom)
    – alebo každý web zvlášť a len prepájať linkovaním

    Vo Vami publikovanom článku som našla viacero odporúčaní, ale netuším, ktorú tému si mám vybrať pre prvú ani druhú alternatívu.

    Moje požiadavky sú:
    – bezplatná WordPress šablóna
    – responzívnosť
    – podpora prehliadača
    – webdizajn +/-, taký ako je, ale sprehľadniť menu, vlastná hlavička, aj pozadie, zmena pozadia podľa autora
    – šablóna v slovenčine s podporou slovenských znakov
    – podpora eshopu (kompatibilná s WooCommerce) na predaj tovaru aj služieb
    – rôzne formáty článkov – na vkladanie obrázkov, videí, audio
    – page builder neviem
    – integrované sociálne média
    – SEO optimalizované

    Čo by ste mi odporučil, ktorú tému?
    Vopred ďakujem za odpoveď.

  12. Ahoj Vlado, ďakujem za poučný článok.
    Mal by som jednu laickú otázku, dá sa na jednej doméne spustiť viacero šablón? Rád by som pridal k súčasným stránkam aj stránky s e-learningovými kurzami. Viem, že existujú šablóny, ktoré vytvorenie e-learningových kurzov zjednodušia avšak mám pocit, že spustením tej edukačnej šablóny by sa znefunkčnila zasa tá pôvodná šablóna.
    Je možné spustiť tu edukačnú šablónu na samostatnej subdoméne? Dá sa to? A ak áno, musím mať na tej subdoméne nainštalovaný ďalší WP? Alebo sa tie šablóny podelia o jeden WP?
    Ďakujem za odpoveď.
    Martin

    • Ahoj Martin, v defaultnom WordPress na jednej doméne / jednej inštalácii môže byť iba jedna šablóna. Takže tú edukačnú šablónu je potrebné spustiť na subdoméne s vlastným WP. Práve pozerám, že existuje plugin na spustenie viacerých šablón, avšak v živote som o takomto riešení nepočul, takže by som bol opatrný.

  13. Ahoj Vlado (dúfam, že tykaním neurazím).
    Prosím poraď mi.
    Hľadám šablónu/riešenie pre môj nápad – vytvoriť stránku, kde by moji zákazníci písali recenzie – hodnotili moju prácu (autoservis) a zakúpené produkty.
    Referencie by mali byť v písomnej forme s fotkou, alebo bez.
    Preferujem možnosť vloženia krátkeho videa/ linku z youtubu.
    Zákazníci by produkt škálovali percentami, alebo hviezdičkami.
    Výsledne by stránka hodnotenia sumarizovala a priemerovala.

    Je na to nejaká šablóna priamo určená?

    Vopred ďakujem za radu.
    Miki

    • Ahoj Mikuláš,

      dá sa to spraviť cez nejaký plugin alebo šablónu. Konkrétny plugin ti neviem poradiť, skús pozrieť tieto. Dokáže to aj samotný WooCommerce.

  14. Dobrý deň,
    je možné vybrať – Teplate – šablonu – zaplatiť a po par dňoch ju vrátiť a vybrať inú. (keď pri preklápaní eshopu zistím, že nesplnila moje očakávania“ ?

    Ďakujem

    • Dobrý deň, závisí od konkrétneho predajcu šablón a šablóny, či poskytuje nejakú záruku vrátenia peňazí a aj aké sú podmienky vrátenia.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here

Info: Ak potrebujete zdieľať aj obrázok, môžete tak spraviť nahraním obrázka na stránku prnt.sc a vložením linku do komentára.