Online Computer Library Center

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Online Computer Library Center
OCLC logo.svg
Kilgour Building, OCLC, Dublin, OH.jpg
Тип кооператив
організація[1]
база даних
бібліотека
неприбуткова організація
Засновник Fred Kilgourd
Засновано 5 липня 1967[2][3][…]
Правовий статус організація 501(c)(3)d[5][6]
Сфера library cooperationd
Галузь libraries, archives, museums and other cultural activitiesd і Library and archives activitiesd
Країна Flag of the United States.svg США
Штаб-квартира Дублін[7][6]
Членство ORCID[d][8], Федерація цифрових бібліотекd[9], IIIF Consortiumd, W3C[10], Конфередація репозиторіїв відкритого доступуd[11] і Coalition for Networked Informationd[12]
Вебсайт oclc.org

CMNS: Online Computer Library Center у Вікісховищі

OCLC Online Computer Library Center, Inc. (OCLC) — «некомерційний, членський, комп'ютерний бібліотечний сервіс та науково-дослідна організація, що спеціалізується з суспільними цілями на розширенні доступу до інформації у світі і скороченні витрат на інформацію»[13].

Заснована 6 липня 1967 року як неприбутковий Бібліотечний центр коледжу Огайо[14]. Більше 60 000 бібліотек у 112 країнах і територіях використовують послуги OCLC для пошуку, придбання, каталогізації, позичання і збереження бібліотечних матеріалів[15]. Організація заснована Фредом Кілґуром, головний офіс знаходиться в Дубліні, штат Огайо, США.

Послуги[ред. | ред. код]

OCLC забезпечує всіх бібліографічною, реферативною та повнотекстовою інформацією.

OCLC та його бібліотеки-члени спільно створюють і підтримують WorldCat — OCLC Online Union Catalog, найбільший у світі онлайн-каталог загального користування (online public access catalog, OPAC). WorldCat зберігає записи з державних і приватних бібліотек в усьому світі. Програма Open WorldCat записує бібліотечні матеріали в базу даних WorldCat OCLC, доступну для веб-користувачів на популярних інтернет-пошуковиках, бібліографічних та книготорговельних сайтах. У жовтні 2005 року, технічний персонал OCLC розпочав вікіпроєкт, що дозволяє читачам додавати коментарі і структуроване поле інформації, пов'язаної з будь-яким записом WorldCat.

До серпня 2009 року, коли він був проданий Backstage Library Works, OCLC володіла центром збереження мікрофільмів та оцифрування, що називається OCLC Preservation Service Center, з його головним офісом в Бетлехем, штат Пенсильванія, США.

Бази даних онлайн[ред. | ред. код]

OCLC має базу даних для цілей каталогізації і пошуку, як бібліотекарями так і громадськістю. Поточну комп'ютерну програму, «Connexion», було введено в дію в 2001 році, і її попередницю, «OCLC Passport», було зупинено в травні 2005 року.

База даних містить записи у форматі машинозчитуваної каталогізації (MARC, MAchine Readable Cataloging), що використовуються бібліотечним каталогізаторами по всьому світі. Записи звантажуються в місцеві бібліотечні каталожні системи. Така робота з OCLC-базою дозволяє додавати дані в місцевий каталог масово, не вводячи поодинчі записи.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]